Nie było go stać na leczenie psa. Zlecił zabicie go siekierą

0
764

Trzech mężczyzn w tym właściciel psa, mogą trafić do wiezienia na 5 lat, po tym, jak w bestialski sposób zamordowali czworonoga przy użyciu siekiery.

Policja z Brzozowa na Podkarpaciu zatrzymała do sprawy uśmiercenia psa trzy osoby. Dwóm z zatrzymanych postawiono już zarzut bestialskiego uśmiercenia zwierzęcia, natomiast właścicielowi zarzuty podżegania do przestępstwa.
Właściciel psa w czasie przesłuchania zeznał, że zwierze było chore, a on sam nie miał wystarczających środków na leczenie go przy pomocy weterynarza. Postanowił więc poprosić dwóch znajomych, którzy mieli przy użyciu siekiery ukrócić cierpienie czworonoga.
Wszyscy przyznali się do winy i otrzymali dozór policyjny. Funkcjonariusze zabezpieczyła siekierę, którą dokonano zbrodni.
Mężczyźnie za podżeganie do przestępstwa grozi kara 3 lat pozbawienia wolności, natomiast zleceniobiorcą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.