Kraków: wykręcali rączki i nogi dwumiesięcznemu dziecku

0
1128

Krakowski sąd zajmie się sprawą dwójki mieszkańców Krakowa — Mileny W. i Roberta H. Para miała znęcać się nad swoim dwumiesięcznym dzieckiem. Prokuratura po zbadaniu sprawy skierowała do sądu w Krakowie akt oskarżenia. Dowiadujemy się z niego, że para znęcała się przez miesiąc na swoim dwumiesięcznym synem. Obrażenia niemowlaka szokują.

Milena W. i Robert H. przez miesiąc znęcali się nad swoim nowo narodzonym synem. Chłopiec był bity i miał wykręcane rączki i nóżki. Cała sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy niemowlę trafiło w listopadzie zeszłego roku do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. To tam po serii badań ujawniono, że dziecko jest ofiarą przemocy.
Rodzice w listopadzie zgłosili bezdech, który pojawił się w momencie karmienia chłopca. Przybyłym na miejsce ratownikom medycznym udało się przywrócić oddech dziecka. Mimo tego dziecko zostało przewiezione do szpitala gdzie przeszło szereg badań.
W czasie pobytu stwierdzono u niemowlaka świeże siniaki na rączkach, nóżkach i w obrębie klatki piersiowej oraz krwawienie śródczaszkowe. Ponadto badania diagnostyczne pokazały zestarzałe złamania obu obojczyków, trzech żeber, kości udowej, jednej kości podudzia i jednej kości przedramienia.
Pomimo że śledczy są pewni winy dwójki Krakowian, to para, nie przyznaje się do zarzucanych im czynów i winą obarczają się nawzajem. Wobec tego sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich areszt.
Za zarzucane im czyny grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.