Kielce: mężczyzna wyrzucił dwa psy z 9 piętra

0
780

Na 3 lata do więzienia może trafić 45-letni mieszkaniec Kielc za bestialskie wyrzucenie z 9 piętra dwóch psów. Zwierzęta nie miały najmniejszych szans przy upadku, zginęły na miejscu. Mężczyzna w czasie popełnionego czynu był pod wpływem alkoholu.

W sobotę (25.08), przed godziną 18 na policję zadzwonił mieszkaniec, który znalazł zwłoki psów. Powiadomił, że przy ulicy Miodowej ktoś wyrzucił z dużej wysokości psy, które zginęły na miejscu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu odnaleźli zmasakrowane i zakrwawione ciała zwierzaków.
– to był straszny widok. Te pieski miały oczy na wierzchu, a dookoła była krew i mocz — relacjonuje mieszkanka sąsiedniej ulicy Zamenhofa.
Śledczy z pomocą mieszkańców szybko ustalili właściciela zwierząt, a jednocześnie potencjalnego sprawcę. Podejrzenia okazały się słuszne, sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec bloku przy ulicy Miodowej.
Kielczanin został zatrzymany przez policję w niedziele i umieszczony w policyjnym areszcie. Został przesłuchany, gdy wytrzeźwiał. W czasie przesłuchanie nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego postanowił w taki bestialski sposób potraktować psy.
Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za który przewidywana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.