Egzaminator nie przyznaje się do winy. Został zatrzymany, a sąd zadecyduje o jego aresztowaniu

0
875

Prokuratura w Nowym Targu postawiła 62-letniemu Edwardowi R. zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna z budynku przy Ludźmierskiej został wyprowadzony w kajdankach w asyście policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku ze śmiertelnym wypadkiem, do jakiego doszło w zeszły czwartek na niestrzeżonym przejeździe pomiędzy Zaskalem a Szaflarami. Samochód Miejskiego Ośrodku Ruchu Drogowego nie zachował należytej ostrożności przed znakiem B-20 (STOP) i wjechał na niestrzeżony przejazd, po czym zatrzymał się na torach. W samochód egzaminacyjny uderzył pociąg relacji Nowy Targ — Zakopane. W wyniku wypadku śmierć poniosła 18-letnia kursantka Angelika P. 62-letni egzaminator zdołał w ostatniej chwili uciec z pojazdu.
Dziś 62-latek z Gorlic stanął ponownie przed prokuratorem i usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna złożył szczegółowe wyjaśnienia, ale dla dobra śledztwa prokuratura w Nowym Targu odmówiła ujawnienia zeznań oskarżonego.
Wiadomo natomiast, że mężczyzna nie przyznaje się do winy. Mężczyzna dodał, że samochód z niewyjaśnionych przyczyn zatrzymał się na torach i zaprzeczył, że doszło do tego z jego winy. Po kilku nieudanych próbach ponownego uruchomienia samochodu mężczyzna wyskoczył z pojazdu egzaminacyjnego, zostawiając w środku spanikowaną nastolatkę. Mężczyzna dodał, że wyjątkowo późno zauważył nadjeżdżający pociąg, czasu na reakcje miał bardzo mało.
Z nagrania zabezpieczonego z wewnątrz pojazdu wynika, że egzaminator nie krzyczał do kursantki, by ta uciekała z pojazdu.
Mężczyzna opuścił budynek prokuratury w kajdankach i został przetransportowany do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższą noc. We wtorek sąd podejmie decyzję czy egzaminator zostanie aresztowany.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.