Dwoje policjantów z Zabrza próbowało popełnić samobójstwo

0
593Prokuratura Regionalna w Katowicach przejęła od gliwickiej prokuratury okręgowej wielowątkowe śledztwo, które dotyczy m.in. nakłaniania policjantów do targnięcia się na życie. Chodzi o głośną sprawę z września ubiegłego roku, gdy dwoje policjantów z Zabrza (woj. śląskie) próbowało się zabić po tym, jak zapadła decyzja, że trafią do aresztu za rzekome pomaganie mężczyźnie powiązanemu ze środowiskiem pseudokibiców.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

We wrześniu 2017 roku zastępca komendanta V Komisariatu w Zabrzu Tamara C.-K. oraz policjant Łukasz Ch. podjęli próby samobójcze. Ch. chciał powiesić się na drzewie, a C.-K. próbowała się otruć. Oboje targnęli się na swe życie niedługo po tym, jak Sąd Okręgowy w Gliwicach zmienił wcześniejsze, zaskarżone postanowienie, co było równoznaczne z tym, iż mundurowi trafią do aresztu. Sprawa stała się głośna w całej Polsce, a na jaw zaczęły wychodzić kolejne z nią fakty. W tym informacja, iż rozważany jest wątek dotyczący nakłaniania do samobójstwa.
Wszystko zaczęło się w maju 2017 roku, gdy w Zabrzu doszło do pobicia dwóch mężczyzn. W sprawie zatrzymano Łukasza Cz., powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyzna został szybko zwolniony, bez zastosowania żadnych środków zapobiegawczych, do czego mieli przyczynić się wspomniana Tamara C.-K. oraz trzeci zamieszany w sprawę policjant Adam R.. To właśnie Adam R. (który zgodnie z uzasadnieniem jednego z wniosków prokuratury, sam sporządził protokół zatrzymania Cz., po czasie informując o tym Tamarę C.-K.) miał obciążyć swoich kolegów. Jak wynika z akt sprawy, do których dotarł Dziennik Zachodni, ten sam Adam R. leczy się od 10 lat na nerwicę lękową i depresję — z tego powodu odmówił uczestniczenia w konfrontacjach z osobami zamieszanymi w sprawę.
Jak informuje Dziennik Zachodni, śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach przejęła właśnie Prokuratura Regionalna w Katowicach. W sprawie jest wiele wątków, a jeden z nich ma dotyczyć ewentualnego nakłaniania policjantów do targnięcia się na własne życie. Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek jest podejrzewany w tej sprawie. Tłumacząc się dobrem postępowania, prokuratura nie chce udzielać szczegółowych informacji w tej sprawie.

 

Źródło: fakt.pl