Policja zastrzeliła pomyłkowo 20-latka z zespołem Downa. Wszystko przez zabawkowy pistolet

0
444

W Sztokholmie w Szwecji doszło do tragicznej pomyłki policji. Nad ranem funkcjonariusze zostali wezwani przez mieszkańców dzielnicy Vasastan, ponieważ po okolicy chodził 20-letni mężczyzna pokazujący ludziom pistolet.

Kiedy policja dotarła na miejsce doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jak podają media, funkcjonariusze oddali trzy strzały, po których 20-latek zmarł. Jak się okazało, pistolet, który mężczyzna trzymał w ręku był zabawką. Ujawniono także, że ofiarą był autystyczny chłopak z syndromem Downa.

Jak ujawniła matka zastrzelonego mężczyzny, zdarzało mu się wymykać nocą z domu, podczas gdy reszta domowników spała. Również tego feralnego dnia, w którym doszło do zdarzenia mężczyzna wyszedł. Kiedy rodzina zorientowała się, że chłopaka nie ma w domu natychmiast zadzwoniono na policję, niestety było już za późno – już wówczas wiadomo było, że mężczyzna nie żyje.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.