23-latek podpalił bezdomnego. Chciał go nastraszyć, by nie nocował na poddaszu

0
371

23-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Mężczyzna oblał spirytusem, a następnie podpalił 41-latka. Bezdomnego pomimo poważnych oparzeń udało się uratować. Teraz najbliższy czas spędzi w szpitalu. Oprawcy grozi nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa.

Policja z Tarnowskich Gór zatrzymała sprawcę podpalenia, mieszkańca kamienicy przy ul. Strzeleckiej. Jak ustalili śledczy, 23-latkowi przeszkadzało, że na poddaszu budynku nocuje bezdomny. Zwrócił uwagę mężczyźnie, by już tam nie wracał. Gdy następnego dnia ponownie zastał śpiącego bezdomnego, postanowił rozwiązać problem w drastyczny sposób — donosi portal silesion.pl.
Sprawca przed wyjściem do pracy zabrał ze swojego mieszkania spirytus i udał się na poddasze, gdzie oblał ubrania 41-latka, podpalił je i następnie udał się do pracy. Gdy bezdomny zorientował się, że jego ubrania się palą, szybko je zerwał z siebie i zbiegł na dół kamienicy, gdzie uzyskał pomoc od przypadkowych przechodniów.
Na miejsce wezwano straż i pogotowie. Mężczyzna z rozległymi oparzeniami lewej strony ciała trafił do szpitala. W toku śledztwa ustalono, że sprawcą jest 23-letni mieszkaniec kamienicy. Mężczyzna zeznał, że chciał tylko nastraszyć bezdomnego, by nie spał na poddaszu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mężczyźnie dożywocie, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.