Poszukiwania gada zakończone. Boa został schwytany niedaleko domostw

0
1309

Kiedy oczy Polaków są zwrócone na poszukiwania Pytona w okolicach Konstancina-Jeziorny na Mazowszu to okazuje się, że to nieodosobniony w ostatnim czasie przypadek ucieczki egzotycznego gada w Polsce. W Bydgoszczy tydzień temu z terrarium wydostał się Boa Dusiciel. Dziś policja poinformowała o jego schwytaniu.

Tydzień temu na jednej z najliczniejszych (red. ponad 161.000 użytkowników) grup facebookowych poświęconych Bydgoszczy pojawił się apel dwudziestokilkuletniego hodowcy węża, że jego pupil w niewiadomy sposób wydostał się z terrarium. Mężczyzna podał dokładną lokalizację ucieczki gada i zaapelował do mieszkańców Bydgoszczy o zachowanie ostrożności i pilny kontakt, gdyby zwierze zostało zauważone. Większość osób potraktowała wpis hodowcy jako żart. Mężczyzna, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, powiadomił o fakcie wydostania się gada również policję.
Dziś komenda Wojewódzka Policji poinformowała o odnalezieniu się zaginionego węża boa. Gad znajdował się niedaleko miejsca, z którego uciekł na Bydgoskiej dzielnicy Czyżkówko. Jako pierwsza węża zobaczyła spacerująca kobieta, która natychmiast poinformowała służby.

foto / zdjęcie poglądowe

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.