Mazowsze: na wolności 6-metrowy Pyton. Znaleziono w zaroślach jego wylinkę

0
748

Do znalezienia wylinki doszło na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie). W zaroślach znajdowała się zrzucona skóra węża o długości 530 cm i 50 cm obwodu. Węża poszukuje teraz Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland.

Jako pierwsza informację o wylince otrzymała Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland. Pracownicy, którzy udali się na miejsce, ustalili, że wylinka należy do Pytona Tygrysiego.
O znalezisku poinformowała Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland, która otrzymała zgłoszenie o olbrzymiej wylince. Skóra została znaleziona na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew. „Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5.30 metra a obwód około 50 cm” – czytamy w komunikacie.
Wszystko wskazuje na to, że wylinka należy do dorosłego Pytona Tygrysiego. Skóra jest świeża, więc członkowie Animal Rescue Poland przestrzegają, że wąż jest wygłodniały i może być agresywny.
„Istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły” – dodaje Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.