Atak szaleńca z bronią w Częstochowie. Wyrzucił łóżeczko dziecięce przez okno, terroryzował mieszkańców bronią

0
500

Chwile grozy na częstochowskiej dzielnicy Raków. Mężczyzna z bronią terroryzował mieszkańców alei Pokoju, straszył, że zabije siebie i innych. Wcześniej wyrzucił przez okno łóżeczko dziecięce. Napastnik trafił do zakładu psychiatrycznego.

Najpierw ktoś wyrzucił łóżeczko dziecięce z okna bloku, następnie było słychać strzały, a na koniec pojawił się on – 30-latek z bronią w ręku. Częstochowianin sterroryzował w sobotnie popołudnie mieszkańców bloku przy alei Pokoju na częstochowskiej dzielnicy Raków. W celu ujęcia mężczyzny radiowozy policyjne zablokowały aleje Pokoju, a pogotowie gazowe wstrzymało dostawy gazu do bloków.

Strzały i panika mieszkańców

Mieszkańcy okolicznych bloków słyszeli strzały, które później po kojarzyli z 30-letnim szaleńcem. Naszym dziennikarzom udało się dowiedzieć, że słyszane strzały, były petardami, które były częścią bramki zorganizowanej młodej parze biorącej ślub dwa bloki dalej. Nasze przypuszczenia potwierdza również st. asp. mgr Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji w rozmowie z dziennikarzem Życia Częstochowy – Żadnej strzelaniny nie było. Nikt więc też nie ucierpiał – uspokaja Kaczyńska.
Z zawiadomienia, które odebrał dyspozytor, wynikało, że jeden z mieszkańców zamierza targnąć się na swoje życie. Sytuacja była na tyle poważna, że mężczyzna miał broń, którą na oczach przechodniów przystawiał sobie do głowy. Przybyli na miejsce strażacy oraz funkcjonariusze od razu przystąpili do poszukiwań 30-latka. Przeszukano piwnice, klatki schodowe oraz strychy znajdujące się w blokach przy alei Pokoju.
Fwcebok / Częstochowianie – Częstochowianom
Po chwili strażacy zauważyli w jednym z okien mężczyznę trzymającego broń. W tym momencie pałeczkę przejęli przybyli na miejsce policyjni negocjatorzy, a po chwili rozmowy udało się nakłonić niedoszłego samobójcę na konsultację psychiatryczną. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala psychiatrycznego.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.