​Opiekun zakopał niemowlę w lesie. Dziecko było przykryte stertą patyków i ziemi

0
814

5-miesięczne dziecko znajdowało się przez co najmniej 5 godzin pod stertą patyków i ziemi, zanim zostało odnalezione. W odszukaniu niemowlaka pomógł cichy płacz chłopca, który został dosłyszany przez zastępcę szeryfa w stanie Montana w Stanach Zjednoczonych.

5-miesięczny chłopiec ubrany w przemoczoną i brudną koszulkę znajdował się w górach w stanie Montana w Stanach Zjednoczonych. Został tam przysypany mieszaniną ziemi i patyków przez swojego opiekuna Francisa Carltona Crowleya.
Poszukiwania chłopca trwały ponad sześć godzin w nocy z soboty na niedzielę.
Dziecko spędziło w lesie nawet 9 godzin. Chłopiec jest w dobrym stanie, na jego ciele widoczne są drobne zadrapania i siniaki. Trafił do opieki społecznej. Właśnie to nazywamy cudem — czytamy w oświadczeniu biura szeryfa stanu Montana. W sobotę dziecko było pod opieką 32-letniego Francisa Carltona Crowleya — pisze dalej biuro szeryfa i dodaje, że w nocy wpłynęło zgłoszenie o niepokojącym zachowaniu mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali mężczyzny pod wskazanym adresem. Natomiast w czasie interwencji funkcjonariuszy, do biura szeryfa zaczęły wpływać kolejne zawiadomienia, że 32-letni mężczyzna grozi bronią przypadkowym osobom.
Francisa Carltona Crowleya został wkrótce zatrzymany. Był pod wpływem środków odurzających. Poinformował, że 5-miesięczny chłopiec, którym się opiekował, został zakopany w górach i uciął na tym swoje wyjaśnienia. Funkcjonariuszom ta informacja wystarczyła na podjęcie poszukiwań w najbardziej prawdopodobnym rejonie gór.
Francis Carlton Crowley usłyszał już zarzut sprowadzenia na dziecko zagrożenia. Wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.