Udusiła noworodka opakowaniem po pieluszkach i kazała zakopać zwłoki najstarszemu synowi. Dramat w Rudzie Śląskiej

0
1845

Mieszkanka Rudy Śląskiej urodziła, a następnie udusiła opakowaniem po pieluszkach dziecko. Kobieta poprosiła syna, by ten schowało zwłoki maluszka w reklamówce i zniósł je do piwnicy, następnie chłopiec zakopał reklamówkę ze zwłokami na terenie nieużytków mieszczących się w Rudzie Śląskiej. Śledczy mówią o patologi i demoralizacji, jaką panowała w ośmioosobowej rodzinie.

Prokuratura oskarżyła mieszkankę Rudy Śląskiej o zabicie nowo narodzonego dziecka. Do uduszenia doszło zaraz po porodzie, gdy kobieta wrzuciła dziecko do opakowania po pieluchach. O skierowaniu przez rudzką prokuraturę aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.
Wiadomo, że zamordowane dziecko było nieplanowanym dzieckiem Elwiry G. Kobieta zaszła w ciążę w 2017 roku, o której nie wiedział nikt z rodziny oprócz jej partnera. Dziecko miało być siódmym dzieckiem pary.
Matka przekazała reklamówkę ze zwłokami noworodka najstarszemu synowi. Ciało zostało przez niego ukryte w piwnicy budynku, a później zakopane na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej – informuje o2.pl
Sprawa wyszła na jaw w szpitalu. Elwira G. trafiła do niego z powodu powikłań po porodzie. Wtedy sprawą zainteresowała się policja i prokuratura.
W toku śledztwa funkcjonariusze odnaleźli ciało dziecka. Wyniki sekcji zwłok noworodka wskazywały, że dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia. Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa, a jej synowi – utrudniania postępowania.

 

Źródło: o2.pl