Uśpiono Amstaffa, który rozszarpał dwójkę rodzeństwa w miejscowości Łomia na Mazowszu

0
1364

Weterynarz uśpił psa rasy amstaff, który zaatakował dwójkę rodzeństwa bawiących się w ogrodzie. Ośmiomiesięczna dziewczynka i trzyletni chłopiec trafili do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w stanie krytycznym.

Jak udało się ustalić dziennikarzom ŚLEDCZY24, do zdarzenia doszło w środę około godziny 22 w ogrodzie przy posesji w miejscowości Łomia w powiecie mławskim na Mazowszu. Dwójka rodzeństwa, ośmiomiesięczna dziewczynka i trzyletni chłopiec bawili się, gdy niczym niesprowokowany pies zaatakował rodzeństwo.
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie narażenia dzieci na utratę życia i zdrowia. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Ze względu na stan psychiczny rodziców rodzeństwa, ich przesłuchanie jest planowane na piątek.
Wiadomo też, że pies trafił do rodziny dzień wcześniej i miał powyżej 15 miesięcy, na co wskazują nieoficjalne informacje, że był reproduktorem (psem rasowym, powyżej 15 miesięcy życia, ze zdolnością do rozpłodu).
Dziś pies decyzją weterynarzy został uśpiony. Przeprowadzona sekcja ma dać odpowiedź czy pies chorował na wściekliznę.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.