Pomorskie: 32-latek rozbił głowę szczeniaka o drzewo. Szczegóły mrożą krew w żyłach

0
937

Mieszkaniec gminy Somonino roztrzaskał głowę szczeniaka przed sklepem w Ramlejach (woj. Pomorskie). 32-latek spotkał przed drzwiami sklepowymi 7-miesięcznego szczeniaka. Przez krótką chwilę mężczyzna bawił się z psem, po czym wszedł do sklepu na zakupy. Po wyjściu ze sklepu chwycił psa za tylne łapy i zaczął uderzać nim o konar drzewa, a następnie o asfalt, gdy pies zaczął krwawić.

Wiadomo, że 7-miesięczny pies należał do właścicielki sklepu w Ramlejach w gminie Somonino. 32-latek był stałym klientem sklepu i jak zawsze chwilę przed wejściem na zakupy bawił się z psiakiem. Mężczyzna po wyjściu ze sklepu chwycił bez powodu psa za tylne łapy, a następnie kilkukrotnie uderzył nim o drzewo i asfalt. Pies nie miał żadnych szans na przeżycie. Już pierwsze zadane ciosy okazały się śmiertelne (szczeniak miał zmiażdżoną czaszkę). 32-latek pomimo tego uderzył psem jeszcze o asfalt. Po wszystkim cisnął psem za płot, gdzie znajdowało się zboże.
Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany.
– Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć tego co zrobił. Składał zeznania odmienne od tego, na co wskazywały dowody – poinformował w rozmowie z Fakt24.pl Marek Kopczyński, prokurator rejonowy w Kartuzach.
32-latek usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.