Myślał, że ukradł mleko. Kurier trafił do szpitala po wypiciu emulsji

0
803

Pracownik firmy kurierskiej trafił do szpitala po tym, jak zatruł się emulsją. Mężczyzna po doręczaniu przesyłki zauważył przed domem butelki z białym płynem, myśląc, że jest to mleko, zabrał bez pytania jedną z nich. Po częściowym wypiciu zawiadomił pogotowie.

24-letni pracownik firmy kurierskiej po doręczeniu przesyłki w miejscowości Siedlec (woj. Śląskie) zabrał bez pytania stojącą przed domem na ławce jedną z butelek z białym płynem. Jak się przypuszcza, mężczyzna prawdopodobnie uznał biały płyn za mleko. Po odjechaniu spod posesji, w której doręczał przesyłkę, odpieczętował butelkę i wypił około 150 mln płynu.
Mężczyzna szybko zorientował się, że płyn, który uznał za mleko nie jest nim i jest to substancja chemiczna. W obawie o swoje zdrowie mężczyzna powiadomił pogotowie.
Mężczyzna przekazał opakowanie po napoju przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Niestety nie można było ustalić jakiego pochodzenia jest płyn, ze względu na opakowanie po jednym ze znanych napojów gazowanych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze podejrzewali, że płyn znajdujący się w butelce to emulsja. W celu potwierdzenia informacji udali się w miejsce wskazane przez kuriera.
Białym płynem okazała się emulsja, którą wnuk właścicielki posesji miał malować garaż.
Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.