PILNE: odnaleziono ciało ostatniego z poszukiwanych górników

0
550

Odnalezione zostało ciało poszukiwanego górnika w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju na Śląsku. Tak brzmiał komunikat, który ogłosiła w nocy Jastrzębska spółka węglowa.

Ratownicy na ciało górnika natrafili w części chodnika, który bezpośrednio został uszkodzony wskutek tąpnięcia. Trzeci z zaginionych górników znajdywał się przygnieciony konstrukcją.
Zespół ratownicy obecnie transportuje ciało do podziemnej bazy, by stamtąd następnie przetransportować górnika na powierzchnię.

Przypomnijmy

Do silnego tąpnięcia w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju doszło w sobotę, 5 maja, przed godz. 11:00. Siła wstrząsu to ok. 4 stopnie w skali Richtera. W jego efekcie zginęło w sumie 5 górników. W dzień wstrząsu udało się uratować dwóch pracowników Jastrzębskiej spółki, dzień później odnaleziono ciała dwóch kolejnych górników, a ciała pozostałej trójki odnaleziono następnie w sobotę, niedzielę i dziś (środa) w nocy.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.