Pies rozszarpał twarz 5-latka i ranił ciężarną matkę chłopca. Oboje trafili do szpitala

0
2090

Niewyobrażalny wrzask dziecka, krzyki i wołanie o pomoc matki oraz warkot psa — tak relacjonują świadkowie zdarzenia, do którego doszło dziś w Kowalowicach (woj. opolskie). Pies rozszarpał twarz 5-letniemu chłopcu oraz pogryzł broniącą go matkę. Oboje trafili do szpitala.

5-latek wskutek ataku psa został dotkliwie pogryziony. Dziecko ma rozszarpaną twarz i tył głowy do tego stopnia, że lekarz podjął decyzję o za intubowaniu dziecka i natychmiastowym transporcie do ośrodka uniwersyteckiego w Opolu za pomocą śmigłowca LPR. Matka chłopca, która próbowała odgonić psa, została również przez niego dotkliwie pogryziona i przetransportowana do szpitala. Kobieta jest w ciąży.
Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 5-latek podszedł do psa i wtedy został zaatakowany.
Pies zostanie poddany obserwacji, po której zostanie podjęta decyzja czy pies powinien zostać uśpiony. Wiadomo, że 49-letni właściciel czworonoga przedstawił dokumenty potwierdzające szczepienia.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.