Pamiętacie Fijo? Bezpiecznywtlumie.pl przekazał nagrodę dla mężczyzny, który pomógł schwytać Bartosza D.

0
920

Bartosz Grduszak i Sebastian Błażkiewicz, współtwórcy portalu bezpiecznywtlumie.pl przekazali nagrodę w wysokości 3451 złotych, dla mężczyzny, który wskazał miejsce pobytu kata Fijo — Bartosza D.

Bartosz D. z Chełmży 27 stycznia skatował czteromiesięcznego szczeniaka — Fijo. Na skutek odniesionych obrażeń piesek prawdopodobnie nie wróci do pełni sił. Fijo ma sparaliżowane tylne łapy, które gdy się przemieszcza, musi ciągnąć za sobą. Ponadto mężczyzna wybił mu zęby, połamał szczękę i żebra.

W trakcie poszukiwań, Bartosza D. zespół bezpiecznywtlumie.pl, Bartosz Grduszak i Sebastian Błażkiewicz zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla osoby, która pomoże w schwytaniu mężczyzny. W tydzień zbiórki (tyle trwało schwytanie kata z Chełmży) udało się zebrać kwotę 3451 złotych.

Sprawa mnie poruszyła, ponieważ w sumie odkąd pamiętam, byłem miłośnikiem zwierząt. Kilka lat temu nawet udało mi się wydobyć z pseudohodowli psów suczkę rasy bullterrier, która była później ze mną przez kolejnych 10 lat. Niesienie pomocy mam we krwi. Nie potrafię przejść obojętne, kiedy komuś dzieje się krzywda. Zwłaszcza jeżeli ta krzywda dzieje się istotom w zasadzie bezbronnym — mówił w rozmowie z nami Bartosz Grduszak (3 marca, 2018 r.)

LINK DO PEŁNEJ WYPOWIEDZI: Nagroda za wskazanie miejsca pobytu Donarskiego. Bezpiecznywtlumie.pl organizuje zrzutkę. Ty też możesz pomóc!

Dzięki przekazanym informacjom przez mężczyznę udało się zatrzymać podejrzanego w Ostaszewie niedaleko Torunia. Wkład mężczyzny w zatrzymanie potwierdził również Inspektor Maciej Lewandowski, wystawiając specjalne oświadczenie, które umożliwiło wypłacanie 3451 złotych przez założycieli bezpiecznywtlumie.pl

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.