Noworodek porzucony w oknie życia. Nie miałam wyjścia — tłumaczy matka w pozostawionym liście

0
779

3-dniowego chłopczyka znalazły we wtorek, w godzinach popołudniowych zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Hożej. Obok chłopczyka znaleziono również pozostawiony przez matkę list, w którym kobieta wyjaśnia, dlaczego postanowiła porzucić dziecko.

Matka chłopca wyjaśnia, że nie miała wyjścia i musiała porzucić swoje dziecko, czego bardzo żałuje. Wiadomo też z listu, że chłopiec ma na imię Kubuś, urodził się 5 maja, jest zdrowy i ma wszystkie obowiązkowe szczepienia.
Zgodnie z procedurami w takich sytuacjach, zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi powiadomiły pogotowie oraz policję. Śledczy zajmują się teraz ustaleniem personaliów matki Kubusia w celu przeprowadzenia rozmowy w obecności psychologa na temat tego, czy na decyzję o porzuceniu dziecka nie miały wpływu osoby trzecie.

 

Źródło zdjęcia: warszawa.wyborcza.pl

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.