Nie żyje 23-letni myśliwy. Zginął w ambonie

0
1290

Nie żyje 23-letni myśliwy, który wyruszył na polowanie w lasach koło Łagowa pod Kielcami (woj. świętokrzyskie). Martwego mężczyznę znalazł w myśliwskiej ambonie szwagier 23-latka.

Jak wiadomo, młody myśliwy wyruszył samochodem na polowanie przed zmierzchem i miał wrócić następnego dnia rankiem. Kiedy 23-latek nie wracał o ustalonej godzinie, rodzina zaniepokoiła się i zaczęła wydzwaniać do mężczyzny. Niestety, ale telefon nie odpowiadał. Bliscy mężczyzny postanowili powiadomić policję oraz podjąć poszukiwania na własną rękę. Szwagier zaginionego, który zaangażował się w poszukiwania, znalazł przy lesie samochód poszukiwanego.
Znał okoliczny las, więc ruszył do pobliskiej ambony, gdzie jak podejrzewał młody myśliwy, mógł czatować na zwierzynę. Ambona wyposażona była w szczelne okna i drzwi, które były zamknięte od wewnątrz. Mężczyzna wybił więc szybę, by wejść do środka. Tam znalazł… martwego szwagra.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-latek dogrzewał się w zamkniętym pomieszczeniu tak zwanym „słoneczkiem” – grzejnikiem zamontowanym na turystycznej butli gazowej. Prawdopodobnie zasnął i zatruł się gazem lub tlenkiem węgla. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w śmierci myśliwego.
Dokładne okoliczności zdarzenia ustalić ma policyjne śledztwo. W wydobyciu i przetransportowaniu zwłok z ambony do ambulansu pomóc musieli strażacy z Łagowa.

 

Źródło: facebook.com/ludzieprzeciwmysliwym

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.