Matka wyrzucała dzieci przez okno, Bartosz Bogusz je łapał. Polak okrzyknięty bohaterem w Wielkiej Brytanii

0
802

33-letni Polak, Bartosz Bogusz został okrzyknięty na wyspach bohaterem, a wszystko to za sprawą akcji ratunkowej, jaką sam przeprowadził. Mężczyzna uratował z pożaru sąsiadów — pięcioosobową rodzinę, mieszkańców Angielskiego Reading.

Do dramatycznych chwil doszło w Angielskim Reading w nocy z 15 na 16 maja. To tam nasz rodak zauważył, że dom sąsiadów stanął w ogniu. Bez chwili zastanowienia ruszył na pomoc pięcioosobowej rodzinie.
Jak wyglądała akcja ratunkowa? W rozmowie z „Dziennikiem” wyjawia, że nie miał drabiny, ale postanowił, że będzie łapał dzieci sąsiadów z okna. Polak złapał kolejno 6-miesięczne dziecko, dzieci w wieku 10 i 11 lat oraz 17-letnią córkę kobiety. Mężczyzna wiedział, że nie będzie w stanie złapać sąsiadki. Na miejsce przyniósł ogrodowe pufy i położył je pod oknem, tak aby kobieta mogła na nie bezpiecznie skoczyć i się uratować — relacjonuje Onet.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.