Jest akt oskarżenia w sprawie Łodzianina, który spalił żywcem bezdomnego

0
627

Do Łódzkiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, który w ubiegłym roku spalił żywcem bezdomnego, oblewając go wcześniej benzyną i podpalając. Mężczyzna twierdzi, że to nie on stoi za śmiercią bezdomnego.

Sprawa dotyczy sytuacji z 27 czerwca ub.r. 35-latek z Łodzi wyszedł z domu po kłótni z partnerką. Planował spędzić noc w kontenerze, gdzie wcześniej zjawiał się kilkukrotnie. W pobliżu spotkał jednak bezdomnego, którego oblał benzyną, a potem podpalił — informuje tvn24.pl.
Na pomoc płonącemu bezdomnemu ruszył mieszkający w bloku naprzeciw policjant. Pomimo natychmiastowej pomocy funkcjonariusza oraz wezwanej straży pożarnej, bezdomnego nie udało się uratować. Bezdomny został spalony żywcem.
Sprawcę podpalenia udało się ustalić dzięki nagraniom z kamer zainstalowanych w okolicach kontenera. Mężczyzna został zatrzymany niedługo po całym wydarzeniu, lecz nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu.
Mężczyźnie za zamordowanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: wp.pl, tvn24.pl

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.