Jądra zaciśnięte opaską zaciskową, do ogona przyczepione puszki. Beagle uratowany przez Opolski TOZ

0
1737

Beagle błąkający się od dłuższego czasu po Źlinicy (woj. opolskie) został uratowany przez Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Do TOZ-u zadzwonił interweniujący na miejscu policjant i poprosił o pomoc dla beagle, któremu sadysta przyczepił do ogona puszki, na jądrach zacisnął opaskę zaciskową, bił, a na koniec związał łańcuchem. „Dzisiejsza interwencja zmroziła nam krew w żyłach” – zaznaczają członkowie Opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

„Pies chyba czuł, że przyjechaliśmy mu pomóc, bo od razu wskoczył nam do auta i natychmiast przewieźliśmy go do weterynarza, gdzie zapadła natychmiastowa decyzja o amputacji jąder” – napisali członkowie Opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na swoim facebookowym profilu.
Ból, przez jaki przechodził pies, był niewyobrażalny. Opaski zaciskowe zaciśnięte na jadrach psa doprowadziły do niedokrwienia i martwicy, co skutkowało amputacją narządu. Ponadto pies miał przyczepione do ogona puszki, co potęgowało jego strach i stres z każdym ruchem, gdy błąkał się przestraszony po Źlinicy. Sprawcy lub sprawca, których nie udało się ustalić bili jeszcze psa, na co wskazują jego stłuczenia.

„Nadaliśmy mu robocze imię Diego, piesek zostanie pod naszą opieką. Wyleczymy go, zaszczepimy, odrobaczymy i postaramy się zagoić rany w jego sercu. Postaramy się pokazać mu, że są mimo wszystko ludzie, którym może zaufać. Znajdziemy mu dom, gdzie nikt nigdy nie zrobi mu już żadnej krzywdy” – uspokajają i obiecują członkowie TOZ-u.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.