Dwóch Polaków zaatakowanych nożem przez imigrantów w Belgi. Jeden z mężczyzn poważnie raniony w głowę

0
501

Jak podaje RMF FM, dwóch obywateli Polski zostało zaatakowanych w Belgijskim Blankenbergu przez nielegalnych imigrantów. Do ataku doszło, gdy Polacy zauważyli wdzierających się do ciężarówki mężczyzn. Stan jednego z Polaków jest ciężki.

Informację o ataku na Polaków przekazał dziennikarce RMF FM rzecznik belgijskiej policji. Wiadomo, że do ataku doszło ze środy na czwartek, ale dopiero teraz zdecydowano o przekazaniu informacji do mediów. Prawdopodobnie dla dobra śledztwa.

25- i 26-letni Polacy są pracownikami w jednej z firmy w porcie Zeebrugge — podaje RMF FM. To właśnie tam o 4 nad ranem dwóch Polaków zauważyło trzech imigrantów próbujących się dostać do zaparkowanej na parkingu ciężarówki.

Rzecznik belgijskiej policji wyjaśnia, że trzech imigrantów chciało dostać się nielegalnie ciężarówką do Wielkiej Brytanii, ale w momencie, kiedy próbowali otworzyć naczepę ciężarówki, zostali zauważeni przez dwóch mężczyzn z Polski, którym to udało się krzykami odpędzić agresorów od ciężarówki. Kilkadziesiąt metrów dalej, na przystanku tramwajowym imigranci ponownie się pojawili i zaatakowali Polaków. Najpierw kamieniami, a potem gdy jeden z Polaków upadł, rzucili się na niego z nożami. Mężczyźnie leżącemu na ziemi ruszył na pomoc kolega, który otrzymał ciosy nożem w głowę. Jego stan jest ciężki.

Pomimo błyskawicznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, napastników nie udało się złapać.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.