29-latek zmarł w bagażniku. Zostawili go tam koledzy po zakrapianej imprezie

0
568

29-latek ze Stróży (woj. małopolskie) zmarł w bagażniku Škody, po tym, jak zostawili go tam koledzy po libacji alkoholowej. Ciało mężczyzny w bagażniku samochodu zaparkowanego pod domem, znaleźli rodzice 29-latka.

Ciało w bagażniku znaleźli rodzice mężczyzny 1 maja około godz. 5 rano. Wezwani na miejsce technicy policyjni na podstawie położenia zwłok ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie został przetransportowany pod dom już w bagażniku, a za nieszczęśliwy wypadek są odpowiedzialne osoby trzecie, które umieściły go w bagażniku.

Tego samego dnia ustalono z kim 29-latek pił alkohol przed śmiercią. Zatrzymano czterech mężczyzn, najmłodszy miał 18 a najstarszy 29-lat. Mężczyźni zeznali, że po libacji zapakowali kolegę do bagażnika i odwieźli go pod dom, a następnie go tam zostawili.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach

Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz zapisu z monitoringu ustalono, że zatrzymani mężczyźni po zakończeniu spotkania włożyli 29- latka do bagażnika i zawieźli pod dom, gdzie zmarł. Wstępne wyniki sekcji wykluczają urazową przyczynę zgonu — podaje Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Mężczyźni przyznali się do zarzutów. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.