28-latek zgwałcił 64-latkę na cmentarzu. Jest wyrok dla zwyrola z Tarnowa

0
710

Osiem lat pozbawienia wolności — taki wyrok usłyszał dziś 28-latek, który w lipcu 2017 roku brutalnie zgwałcił na cmentarzu 64-latkę.

Sąd Okręgowy w Tarnowie nie miał wątpliwości – 28-latek jest winny zarzucanego mu czynu. W lipcu 2017 roku napadł w środku dnia na cmentarzu 64-latkę sprzątającą rodzinny grób. Napastnik bił i więził przez prawie godzinę kobietę, a gdy ta chciała uciec, groził jej, że ją zabije.
Mężczyzna w chwili popełnionego czynu był pod wpływem alkoholu. Wiadomo też, że do wybuchu agresji doszło w momencie, kiedy 64-latka odmówiła 28-latkowi seksu, który to wcześniej mężczyzna zaproponował sprzątającej rodzinnej grób kobiecie. Wtedy to napastnik rzucił się na poszkodowaną, zaczął obmacywać w miejscach intymnych oraz bić kobietę rękoma po głowie.
– Wyrok ten jest dość surowy. Do tej pory oskarżony nie był karany za przestępstwa o charakterze seksualnym. Tutaj jest to jednak naszym zdaniem wyrok adekwatny. Mamy środek dnia, środek miasta i sprawcę, który bezwzględnie atakuje starszą osobę i przez kilkadziesiąt minut ją terroryzuje – tłumaczył sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie w rozmowie z Radiem Kraków.
8 lat pozbawienia wolności to niejedyna kara, jaką otrzymał 28-latek. Mężczyzna musi również zapłacić 12 tys. zł zadośćuczynienia, a po opuszczeniu więziennych murów, będzie miał zakaz zbliżania się do swojej ofiary. Wyrok jest prawomocny.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.