Wypadek na strzelnicy. 21-latek ze Świdnicy niechcący postrzelony w tył głowy

0
537

Chwile grozy przeżyli pracownicy strzelnicy sportowej w Świdnicy oraz przebywający z 21-latkiem ojciec. Młody mężczyzna postrzelił się niechcący w tył głowy. Trafił do szpitala. Jak do tego doszło?

21-latek jest mieszkańcem powiatu ząbkowickiego (Dolny Śląsk). Przyjechał na strzelnicę w Świdnicy z ojcem. Dwójka mężczyzn zapoznała się z regulaminem strzelnicy, a następnie pod okiem instruktora udała się do stanowisk strzeleckich w celu odbycia szkolenia. – podaje portal swidnica24.pl.

Mężczyzna odbywał szkolenie na broni krótkiej, naładowanej ostrą amunicją. W pewnym momencie szkolenia 21-latek podniósł do góry pistolet i podrapał się po tyle głowy. Niestety broń wystrzeliła, raniąc go w tył głowy.

21-latek natychmiast został przewieziony do szpitala. Na szczęście kula tylko drasnęła skórę i spowodowała niewielki krwiak podczaszkowy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali trzeźwość instruktora oraz poszkodowanego. Oboje byli trzeźwi.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Na razie nikomu nie postawiono zarzutu.