80-latka z Tomaszowa Mazowieckiego obezwładniła 40-letniego złodzieja

0
910

80-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego, może być z siebie dumna! Obezwładniła o połowę młodszego, bardziej postawnego i wysportowanego złodzieja. Mężczyzna chciał ukraść emeryturę staruszki.

Mężczyzna we wtorek odwiedził mieszkanie 80-latki w Tomaszowie Mazowieckim. Początkowo twierdził, że czeka na przybycie swojej znajomej i wykorzystując okazję, chce porozmawiać z 80-latką. Kobieta zauważyła, że koc, pod którym chowa oszczędności leży w innej niż zawsze pozycji. Wyprosiła mężczyznę i sprawdziła pod kocem czy emerytura nadal się znajduje. Niestety, pieniądze zostały skradzione, a staruszka ruszyła za złodziejem.

80-latka postanowiła zatrzymać zuchwałego złodzieja. Dogoniła 40-latka jeszcze na korytarzu. Chwyciła mocno mężczyznę za kurtkę i zaczęła wzywać pomocy. – Krzyk usłyszał sąsiad starszej kobiety, który natychmiast przybiegł na miejsce – powiedziała Joanna Kącka z KWP w Łodzi w rozmowie z łódzką „Gazetą Wyborczą”.

Sąsiad kobiety od razu zawiadomił policję. Razem z 80-latką czekali na przyjazd policji, jednocześnie obezwładniając złodziejaszka.

Mężczyzna miał 2.5 promila. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.