Nowożeńcy na celowniku skarbówki. Fiskus wysyła pisma

0
525Fiskus kieruje pytania do nowożeńców. W ten sposób chce walczyć z osobami, które postanowiły ominąć obowiązek płacenia podatków. Fiskus uspokaja — nie chodzi o prezenty nowożeńców.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

Na celowniku skarbówki znalazły się firmy organizujące imprezy weselne i inne podmioty świadczące usługi z nimi związane jak np. zespoły muzyczne czy fotografowie. Skarbówka doskonale wie, że imprezy bez zespołu czy kateringu ciężko sobie wyobrazić, dlatego kieruje do nowożeńców pytania w związku z działalnością tych podmiotów. Urzędy z Łodzi, Kielc i Krakowa wysłały już pisma do świeżo upieczonych par.
„Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzenia? Pisma z takimi pytaniami rozesłał jeden z łódzkich urzędów skarbowych do ubiegłorocznych nowożeńców” – opisuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Agnieszka Pawlak, rzeczniczka łódzkiej IAS w rozmowie z „DGP” zaznacza, że odpowiedź na pismo skarbówki nie jest konieczne, a osoba, która jej nie udzieli, nie poniesie żadnych konsekwencji.
Pawlak zaznacza, że urząd ma prawo zwrócić się do nowożeńców o pomoc w udzieleniu informacji, jeżeli bez niej przeprowadzenie czynności procesowej jest niemożliwe lub znacznie utrudnione.