Bezpański pies niesie w zębach noworodka. Okrzyknięto go już bohaterem

0
1296

Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej okrzyknęli bezdomnego psa bohaterem, a to wszystko za sprawą czynu, jakiego dokonał czworonóg.

Ludzie, którzy byli świadkami, jak bezpański pies niesie w pysku nowo narodzone dziecko, byli wstrząśnięci i przerażeni, tym co pies może zrobić zaraz dziecku. Nic bardziej mylnego, to co stało się chwilę później, pozwoliło psu zyskać miano psiego bohatera.

Pies niosący w pysku noworodka, któremu jeszcze zwisała pępowina, nie miał złych wobec niego zamiarów. Zadziałał instynkt macierzyński. Okazało się zatem, że pies znalazł porzucone przez matkę dziecko obok kontenerów na śmieci, następnie zaciekawiony płaczem dziecka podszedł do niego i chwycił go delikatnie w zęby jak szczeniaka. Pies szybko udał się w kierunku osiedla i został zauważony przez jednego z mieszkańców. O całym zdarzeniu zostały szybko powiadomowione służby, a przybyłe na miejsce pogotowie przetransportowało malucha do szpitala. Jak podają Arabskie media, życiu dziecka nic już nie zagraża.

Wszystko to mieszkańcy zawdzięczają temu o to psu, który wykazał się ogromną troską, miłością i instynktem macierzyńskim, którego najwidoczniej zabrakło matce.