Atak nożownika w Galerii Dominikańskiej. Napastnik i ofiara to obywatele Turcji [NOWE FAKTY]

0
689


W sobotni wieczór 9 marca w jednej z wrocławskich galerii doszło do ataku nożownika. W wyniku niebezpiecznej sytuacji zmarła jedna osoba.

Około godziny 20.20 we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej doszło do groźnego incydentu. Na poziomie -1 przy restauracji Mc Donald’s doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami – 20-latkiem oraz 29-latkiem. Mężczyźni zaczęli się szarpać, w pewnym momencie 29-latek wyciągnął ostry nóż i kilkukrotnie ugodził nim przeciwnika.

Zaraz po ataku napastnik zaczął uciekać, jednak widzący całe zdarzenie klienci Galerii Dominikańskiej ruszyli za mężczyzną, inni zaś natychmiastowo poinformowali odpowiednie służby o zajściu. Ostatecznie 29-latek został zatrzymany na placu Dominikańskim przez patrol policji, który akurat znajdował się w okolicy.

„Policjanci podjęli natychmiastowe działania. W odległości około trzech metrów od napastnika nadal przebywali świadkowie. Sytuacja była dynamiczna i niebezpieczna. Mężczyzna wymachiwał nożem i stanowił realne zagrożenie dla innych. Policjanci wyciągnęli służbową broń i wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Chwilę później napastnik został przez funkcjonariuszy obezwładniony i zatrzymany” – mówi Dariusz Rajski z policji.

Pomimo reanimacji, jedna z ran okazała się śmiertelna i ugodzonego nożem mężczyzny nie udało się uratować. Zarówno ofiara, jak i napastnik to obywatele Turcji. W związku z nieznajomością języka polskiego policja musi czekać na przyjazd tłumacza, aby przesłuchać 29-latka.