8.2 C
Nowy Jork
poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Kobieta porzuciła dziecko w cetrum Sosnowca. Policja już ustaliła jej tożsamość [AKTUALIZACJA]

0

 

Kobieta porzuciła w poniedziałek dziecko w centrum Sosnowca, na tzw. Patelni. Dzięki zapisowi miejskiego monitoringu policja ustaliła już jej tożsamość.

W poniedziałek po godz. 2 na placu Stulecia, czyli tzw. Patelni w centrum Sosnowca kobieta porzuciła chłopca w wieku ok 3-4 lat.

Policjanci ustalili, że wraz z dzieckiem przyjechała ona do centrum Sosnowca tramwajem linii 21 jadącym od strony Dąbrowy Górniczej/ Będzina. Wysiadła na przystanku, po czym udała się do przejścia podziemnego pod dworcem. Wyszła z niego wraz z chłopcem na plac Stulecia, tuż koło pomnika Jana Kiepury.

– Kobieta zaprowadziła chłopca pod pomnik Kiepury, zostawiła go tam, a sama wsiadła do autobusu i odjechała – relacjonuje podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zdezorientowany maluch pozostał w pobliżu pomnika, gdzie znalazła go przechodząca tamtędy kobieta. Mieszkankę Sosnowca od razu zainteresowało malutkie dziecko pozostawione bez

opieki. Kiedy nie udało jej się znaleźć opiekunów, przyprowadziła chłopca do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W Sosnowcu kobieta porzuciła dziecko

Dziecko jest czyste i zadbane, jednak kontakt z chłopcem jest utrudniony. Z uzyskanych od niego informacji można wywnioskować, że kobieta widoczna na zdjęciach z miejskiego monitoringu może być jego matką.

AKTUALIZACJA

Niedługo po publikacji zdjęcia kobiety policjanci ustalili jej tożsamość. – To mieszkanka Zagłębia. Prokuratura będzie teraz wnosić o jej przebadanie psychiatryczne. Ponieważ nie do końca wygląda to na celowe porzucenie. Czynności trwają na razie nic więcej nie mogę powiedzieć – informuje Sonia Kepper, rzecznika policji w Sosnowcu.

Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Chłopiec i ojciec byli pod wpływem narkotyków

0

 

Rafał B. ojciec 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, który utonął w Kwisie, został oskarżony o narażenie dziecka na utratę życia. Z aktu oskarżenia wynika, że pod wpływem metamfetaminy był zarówno ojciec jak i dziecko, które wpadło do rzeki.

Sprawą zaginięcia chłopca, który przebywał z ojcem na działkach żyła w kwietniu nie tylko lokalna społeczność, ale cała Polska. Ponad tydzień trwały poszukiwania 3,5-latka, którego ciało odnaleziono w rzece.

Prokuratura w opublikowanym w piątek komunikacie poinformowała, że zebrany materiał pozwolił oskarżyć ojca Rafała B. o narażenie dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czyli art. 160 KK.

Okazało się, że ojciec był pod wpływem narkotyków i nie tylko nie uchronił dziecka przed wpadnięciem do rzeki, ale również doprowadził do tego, że mały Kacperek spożył dawkę metamfetaminy, którą miał w organizmie także jego rodzic. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że substancja była w jego żołądku, ale nie zdołała się jeszcze rozprzestrzenić do krwioobiegu, by dziecko całkowicie odurzyć.

„Ustalono, że przyczyną śmierci było utonięcie. We krwi dziecka i jego żołądku znajdowały się środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi, co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka, doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia. Należy zaznaczyć, że we krwi podejrzanego wykryto tą samą substancję i posiadał on ją na terenie ogródków działkowych, gdzie przebywał z dzieckiem bezpośrednio przed jego utonięciem” – napisano w komunikacie.

Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wszystko inicjował brat

0

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie wielokrotnego gwałcenia i molestowania nieletniej przez pięciu mężczyzn. Koszmar miał trwać przez pięć lat, odkąd dziewczynka skończyła dziesięć lat. Co bardziej szokujące, głównym organizatorem zbiorowych gwałtów był jej przyrodni brat. W Rzeszowie zapadł wyrok w sprawie wykorzystywania seksualnego małoletniej przez pięciu mężczyzn w wieku od 41 do 67 lat. Dziewczynka, obecnie 15-letnia, w momencie gdy koszmar się dla niej rozpoczął, miała zaledwie 10 lat.

Proces trwał przez ponad rok, jednak szczegóły postępowania nie zostały podane do wiadomości publicznej. Za głównego winnego został uznany brat przyrodni pokrzywdzonej, Mariusz N. Został on skazany na 15 lat pozbawienia wolności. To Mariusz N. miał najczęściej gwałcić dziewczynkę i zachęcać do tego innych. Trzej mężczyźni – Franciszek D., Andrzej M. i Franciszek K – mieszkający w jednej z podrzeszowskich miejscowości, zostali skazani na kary 8 lat więzienia, a jeden, Grzegorz D., na 9 lat pozbawienia wolności.

Dwóch z nich oskarżonych było poza gwałtami i molestowaniem również o utrwalanie treści pornograficznych z udziałem dziewczynki. Wielokrotnie grożono jej również oraz znęcano się nad nią.

Skazani muszą zapłacić również łącznie 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz nałożony został na nich zakaz zbliżania się do ofiary. Dla Mariusza N. obowiązuje on przez 15 lat (czyli do zakończenia zasądzonego wyroku). U pozostałych jest to 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny, skazani mają możliwość odwołania się teraz do Sądu Apelacyjnego.

24-latka idzie do więzienia za handel, suszu nie znaleziono. Dowód? ZEZNANIA „kolegi”!

0

24-letnia Karolina* została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się zeznania jej kolegi, który posiadał 28 gramów zioła. Śledczy ustalili, że 24-latka zajmowała się handlem i importem marihuany, mimo że innych dowodów nie było, dziewczyna usłyszała surową karę: 12,500 złotych (przepadek korzyści majątkowej), 1000 zł (na rzecz MONAR-u) oraz 1380 zł grzywny i kosztów sądowych. Jeśli Karolina nie zapłaci tej sumy, trafi do więzienia na rok!

Do tej pory sprawy skazujące za marihuanę, mimo że nie znaleziono suszu u skazanego, pojawiały się w opinii publicznej, gdy bezpośrednio dotyczyły osób znanych. Podobne wyroki usłyszeli m.in. raperzy Żurom czy Bonus RPK. Wtedy o ich przypadkach pisały media, a w obronę oskarżonych angażowali się celebryci. Teraz jednak sprawa dotyczy zwykłej osoby, 24-letniej dziewczyny. Na jej miejscu, drodzy Czytelnicy, mógł być każdy z Was!

– Jestem miesiąc po sprawie karnej dotyczącej handlu marihuaną. W moim mieszkaniu nie znaleziono narkotyków, znaleziono je w mieszkaniu mojego kolegi w ilości 28 gramów. „Kolega” zeznał, że od grudnia 2018 roku do kwietnia 2019 roku sprowadziłam około 350 gramów marihuany (co jest oczywiście nieprawdą, były to znacznie mniejsze ilości). Przeciwko mnie zeznało kilku jego kolegów, za co zostało mi to „przyklepane”. Mój adwokat kazał mi się przyznać, co też zrobiłam – opisuje skazana 24-latka.

Nie widziała takich pieniędzy na oczy!

Wyrok w sprawie dziewczyna otrzymała drogą pocztową. Kiedy zobaczyła koszty, jakie będzie musiała zapłacić, ugięły się pod nią nogi. 24-latka nigdy nie widziała na oczy sumy, jaką będzie musiała zapłacić państwu polskiemu za przestępstwo, którego nie udowodniono na żadnej innej podstawie, niż zeznania „skruszonych” znajomych.

– Dostałam pismo z sądu z wezwaniem do zapłaty 12,500 złotych (przepadek korzyści majątkowej), 1000 zł (na rzecz MONAR) oraz 1380 zł grzywny i kosztów sądowych. Problem w tym, że nie stać mnie na spłatę tak ogromnej kwoty – podkreśla zdruzgotana Karolina.

Polscy prawodawcy mają w istocie rację, że narkotyki mogą zrujnować życie. W przypadku marihuany nie chodzi jednak o konsekwencje zdrowotne, tylko odium społeczne, z jakim zmagają się osoby skazane. Wyrok za narkotyki wiąże się z napiętnowaniem, stresem i brakiem perspektyw. Tu jednak nie narkotyki są tego powodem i przyczyną, tylko wymiar sprawiedliwości, który sam „tworzy” przestępców.

„Kryminalistka” w załodze

– Nie pracuję od lutego, zostałam zwolniona z pracy, bo moja pracodawczyni „nie chciała mieć w swojej załodze kryminalistki”. Od lutego do czerwca odpracowywałam swój dług – pożyczkę na adwokata – w sklepie mojej siostry. Od czasu zwolnienia w lutym nie mogę znaleźć pracy, w moim mieście zapewne ze względu na opinie, a w okolicach przez brak doświadczenia – opisuje swoje położenie Karolina.

Skazana za handel bez dowodów innych niż wątpliwe zeznania dziewczyna nie mogła też liczyć na pomoc adwokata, którego wsparcie ograniczyło się do polecenia, by młoda „dilerka” się przyznała. Konsekwencją przyznania się do winy stał się wyrok. Karolina ma miesiąc na zapłacenie niemałej dla 24-letniej osoby sumy, jeśli się w tym czasie nie wyrobi, trafi do więzienia na rok!

Dura lex, sed lex

Podsumowując: 24-letnia dziewczyna została skazana za handel marihuaną, ale ani przy niej, ani w jej mieszkaniu suszu nie znaleziono. Nie ustalono również nikogo kto od niej kupił marihuanę. Jedynym dowodem były zeznania „kolegi”, który posiadał 28 g. Ustalono, że 24-latka sprowadziła w pół roku 350(!) g marihuany na handel. Została skazana, musi zapłacić prawie 15000 zł w ciągu niecałego miesiąca. Jeśli nie zdąży, pójdzie na rok do więzienia.

Ratunkiem mogłaby być zbiórka, ale art. 57 kodeksu wykroczeń mówi jasno:

Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo (…) albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel, podlega karze aresztu albo grzywny.

Oto wymiar sprawiedliwości w Polsce.

* imię zmienione

Pięcioletni chłopczyk błąkał się po Wrocławiu. Mieszkał sam kilka dni, bo matka wyszła

0

Przerażone dziecko chodziło po ulicach Wrocławia. To pięcioletni chłopiec, który policjantom opowiedział, że mieszka sam od kilku dni, bo matka wyszła i nie wróciła. Zostawiła za to narkotyki. Policji powiedziała, że „straciła poczucie czasu”. Samotnie spacerującego chłopca zauważyli na ulicy podczas obchodu swojego rejonu służbowego dzielnicowi z wrocławskiego Ołbina.

Maluch, który chodził po ruchliwej ul. Trzebnickiej w dzielnicy Nadodrze, zdaniem policjantów „ewidentnie kogoś szukał”. Chłopczyk powiedział funkcjonariuszom, że ma zaledwie 5 lat i sam musi się sobą zajmować, bo jego mamy od kilku dni nie ma w domu. Znaleziony na jednej z głównych ulic niemal w centrum Wrocławia 5-latek nie pamiętał dokładnego adresu swojego domu, ale powiedział mundurowym, że zaprowadzi ich do miejsca, w którym mieszka. Podczas krótkiego spaceru mówił, że sam sobie przygotowuje jedzenie, sam się myje i zajmuje sobą, bo nie wie, gdzie jest teraz jego mama – poinformował sierż. szt. Krzysztof Marcjan z dolnośląskiej policji.

W ten sposób mundurowi dotarli do mieszkania małego wrocławianina. Zanim na miejscu zjawiła się matka chłopca, policjanci znaleźli w jej domu spory zapas narkotyków, a także strzykawki do ich zażywania, które leżały na szafkach, obok których chłopczyk przygotowywał sobie jedzenie. Policjanci ujawnili też woreczki z nielegalnymi substancjami schowane w lodówce. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, aby sprawdzić, czy 5-latek nie potrzebuje pomocy medycznej. Do mieszkania przyjechała również babcia chłopca, która twierdziła, że opiekuje się jego 10-letnią siostrą, a trzecia z rodzeństwa – 15-latka jest pod opieką drugiej babci. „Według relacji seniorki, jej córka miała zajmować się tylko synem, jednak nie było jej w mieszkaniu ani w jego okolicach” – informuje Krzysztof Marcjan. Matka wyszła i „straciła poczucie czasu”

Po kilku godzinach od rozpoczęcia interwencji do mieszkania przyszła matka dziecka. Twierdziła, że opiekuje się swoim synem, a z mieszkania wyszła w godzinach porannych i po prostu straciła poczucie czasu. Została zatrzymana. Funkcjonariusze ustalili, że w jej mieszkaniu wielokrotnie mogło dochodzić do spotkań osób zażywających narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji handlowych amfetaminy, która znajdowała się w zajmowanym przez kobietę mieszkaniu. Dodatkowo 37-letnia kobieta okazała się osobą poszukiwaną przez sąd. Została zatrzymana i usłyszała zarzuty m.in. narażenia swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Chłapowo: próba gwałtu na 14-latku przez opiekuna kolonii. 43-letni mężczyzna oczekuje na sprawę w areszcie

0

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w niewielkiej miejscowości Chłapowo niedaleko Władysławowa. Jak przekazał reporter Polsat News Piotr Mirowicz. – W nocy 43- letni mężczyzna miał wejść do pokoju, w którym spali chłopcy. Opiekun miał próbować zgwałcić 14-latka. Nastolatkowi udało się uciec. Zadzwonił do swoich rodziców, którzy następnie zaalarmowali opiekunów obozu.

– Postawiliśmy jednemu z opiekunów kolonijnych, 43-letniemu mężczyźnie, dwa zarzuty: zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej na jednym z kolonistów, chłopcu poniżej 15. roku życia, a także zarzut posiadania w pamięci telefonu treści pornograficznych z udziałem małoletnich – mówi prokurator rejonowy Jacek Chmielewski. – Wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a sąd ten areszt zastosował.

Pomimo zebranych dowodów przeciwko mężczyźnie i postawienia mu zarzutów, ten nie przyznaje się do winy i tłumaczy swoje zachowania. Jednak przedstawiona przez niego linia obrony nie jest wiarygodną w oczach prokuratury.

– Mężczyzna złożył dość obszerne wyjaśnienia – tłumaczy prokurator w Pucku. – Natomiast wymagają one weryfikacji.

43-latek przyjechał do pracy jako opiekun w Chłapowie z innego województwa. Teraz, zamiast wypoczywania na plaży, poczeka za kratkami na wyniki prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Pucku śledztwa.

Nie żyje maltretowane niemowlę. Zatrzymano rodziców

0

W skrajnie ciężkim stanie trafił w środę do szpitala w Katowicach miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej. Zmarł po kilkugodzinnej walce lekarzy o jego życie. Policja zatrzymała rodziców dziecka – poinformował oficer prasowy rudzkiej policji st. asp. Arkadiusz Ciozak.

Do tragedii doszło 22 lipca w Rudzie Śląskiej. Pogotowie do miesięcznego chłopca wezwała najprawdopodobniej rodzina. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego niemowlę zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie lekarze musieli je reanimować.

W skrajnie ciężkim stanie chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie zmarł. Lekarze, którzy stwierdzili u niego objawy maltretowania, powiadomili policję. – Zatrzymani zostali rodzice chłopca, a ich drugie dziecko, 14-miesięczna dziewczynka również została przewieziona do szpitala na badania – poinformował asp. Ciozak.

Nastolatek dźgnięty nożem w szyje i twarz nad Wisłą. Zrozpaczona matka szuka świadków

0

Jak podaje portal warszawawpigułce.pl. Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 lipca 2020 roku. Na plaży pod mostem Poniatowskiego, doszło do ataku na dwóch nastolatków w wieku 17 i 20 lat. Około godziny 1 w nocy zostali zaatakowani i dźgnięci w twarz o szyje. Matka jednego z poszkodowanych opublikowała apel z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców:

Proszę wszystkie osoby mające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie o kontakt w wiadomości prywatnej. Proszę bardzo o pomoc i nagłośnienie tej sprawy gdzie się tylko da.

Wyznaczyłam nagrodę dla osoby, która pomoże we wskazaniu sprawcy. Proszę pomyśleć gdyby trafiło na Wasze dziecko, brata, siostrę czy inna bliską osobę. Nie można dopuścić, by osoby, które chodzą z nożem i bez żadnego zawahania, chcą odebrać innym życie chodziły po ulicach bezkarnie. Błagam jako matka o pomoc w ustaleniu sprawcy napaści na moje dziecko. Gwarantuje anonimowość.

 

Źródło:https://warszawawpigulce.pl/nastolatek-dzgniety-nozem-w-szyje-i-w-twarz-nad-wisla-zrozpaczona-matka-szuka-swiadkow/?fbclid=IwAR29qFZOsFBC6ROMgi-FZIwmSr6UFD-TJOFWdNkHzkJgj02gH84YmLcXj8Q

Zabójstwo pod Łowiczem. 16-latka wielokrotnie ugodzona nożem

0

 

Nastolatka zginęła w sobotę, gdy kosiła trawę przed domem w Dzierzgowie pod Łowiczem. Śmiertelne ciosy zadał jej 22-letni znajomy, mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. W trakcie rozmowy niespodziewanie wyciągnął nóż i wielokrotnie dźgnął dziewczynę. Następnie uciekł w stronę pobliskiego lasu. Prokuratura łowicka i policja wyjaśniają okoliczności zbrodni, do której doszło w sobotę ok. godz. 14 w Dzierzgowie (woj. łódzkie) w okolicach Łowicza.

16-latka latka kosiła trawę, kiedy pojawił się jej znajomy. 22-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości niespodziewanie wyciągnął nóż i zadał nastolatce liczne ciosy. Uciekł w stronę pobliskiego lasu.

Zabójstwo dziewczyny widzieli jej brat, ojciec i babcia

Świadkami ataku byli domownicy – brat ofiary, ojciec i babcia. Natychmiast wezwano pomoc, ale nastolatki nie udało się uratować.

Napastnik porzucił na miejscu narzędzie zbrodni. Zatrzymany został ok. kilometra od miejsca zdarzenia. Szedł zakrwawiony drogą, co zwróciło uwagę przechodzącego tamtędy policjanta. Mężczyzna był trzeźwy, pobrano mu krew pod kątem badań na obecność środków odurzających. Trwają czynności na miejscu tragedii.

Po wypadku wyszli z auta o własnych siłach, nagle serce 17-latki przestało bić. Dziewczyna nie żyje

0

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku samochodowego, w którym zginęła 17-letnia dziewczyna. Auto, którym podróżowała, prowadził 25-letni mężczyzna bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu.

Tuż po północy na drodze wojewódzkiej numer 449 w Ligocie (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Audi, którym podróżowały cztery osoby, wypadło z drogi.

– Przyczyną było niedostosowanie prędkości przez 25-letniego kierowcę, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie auto kilka razy koziołkowało – mówi Martyn Kowalczyk, rzecznik policji w Ostrzeszowie.

Zatrzymało się serce

Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowały się dwie 17-latki oraz 19-letni chłopak. – Wszyscy samodzielnie opuścili pojazd. Niestety, po chwili ratownicy u jednej z osób stwierdzili zatrzymanie akcji serca. Natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego ją kontynuował. Jednak po pewnym czasie lekarz stwierdził zgon 17-latki – poinformował mł. bryg. Tomasz Jabłoński z ostrzeszowskiej straży pożarnej.

Pozostali poszkodowani zostali odwiezieni do pobliskich szpitali. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają ostrzeszowska policja i prokuratura. – Już teraz wiadomo, że 25-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto badanie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu na obserwacji. Nie został jeszcze przesłuchany – tłumaczy Kowalczyk.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do ośmiu lat więzienia. – Ale w tym przypadku kierowcy grozi kara do 12 lat więzienia – dodaje rzecznik ostrzeszowskiej policji. 25-latek był bowiem pod wpływem alkoholu.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24