9-letnia dziewczynka związana i zakneblowana w wersalce. Gdyby nie dociekliwy brat, mogłaby nie żyć

0
6909


9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana, zakneblowana i schowana w wersalce odnalazła policja w niedzielę w mieszkaniu w Gorzowie Wlkp. Śledczy nie wykluczają, że dziecko mogło zostać skrzywdzone na tle seksualnym, czekają na informację na ten temat ze szpitala. Podejrzewanym w sprawie jest 24-letni mężczyzna – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Policja podejrzewa, że dziecko mogło być molestowane seksualnie. Jednak na razie nie potwierdza tej informacji. Policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają, jak doszło do tego, że matka oddała 9-letnią córkę pod opiekę mężczyźnie, który był jej znajomym.


Kilka godzin po odnalezieniu 9-latki policja zatrzymała 24-latka podejrzewanego o skrzywdzenie dziecka. To właśnie w jego mieszkaniu była uwięziona dziewczynka – poinformował rzecznik lubuskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna jest znajomym matki dziewczynki, która w sobotę przekazała mu córkę pod opiekę. Z ustaleń policji wynika, że kiedy matka chciała w niedzielę odebrać dziecko, ten powiedział jej, że dziewczynka podczas oddaliła się i nie może jej znaleźć.

– Mówił, że nie może sobie poradzić z tą sytuacją – powiedział nadkomisarz Maludy. Jak podkreślił śledczy będą wyjaśniać, dlaczego już wtedy matka nie zgłosiła sprawy policji.

W tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i w niedzielę około godz. 22 wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Mieszkanie było zamknięte i nikt nie otwierał. Chłopcy usłyszeli jednak zza drzwi niepokojące odgłosy i natychmiast wezwali policję.

– Jego telefon najprawdopodobniej uratował dziecku życie – powiedział rzecznik lubuskiej policji. Dziecko miało płytki oddech i zdaniem policjantów nie przeżyłoby do rana w wersalce.


– Na miejsce szybko dojechało kilka patroli policji. Wezwano również strażaków, aby siłowo wejść do zamkniętego mieszkania. Tam w wersalce znaleziono skrępowaną i zakneblowaną 9-latkę. Dziecko z uwagi na zły stan zdrowia zostało przewiezione do szpitala – poinformował rzecznik.

Około godziny pierwszej w nocy policja odnalazła 24-latka na pobliskiej ulicy Śląskiej.

Mężczyzna próbował uciekać, ale został szybko zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji.

Obecnie trwają przesłuchania m.in matki dziewczynki. Czynności procesowe w tej sprawie nadzoruje prokurator.

Źródło: TVN24