64-latek potrącił dziecko na pasach. Decyzją sądu nie trafi do aresztu

0
7546

W poniedziałek rano w Bydgoszczy została potrącona 14-letnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych przy ulicy Nakielskiej. Poszkodowana była już blisko drugiej strony jezdni, kiedy została potrącona przez pędzący samochód kierowany przez 64-latka.

Sprawca odjechał nie udzielając poszkodowanej żadnej pomocy, co zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano obrażenia ręki. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat następnego dnia przyznając się do winy i tłumacząc swoje zachowanie szokiem.

Prokurator wnioskował o 3-miesięczny areszt, jednakże fakt, iż kierowca chciał dobrowolnie poddać się karze, wpłynął łagodząco na decyzję sądu — ostatecznie sprawca jest zobowiązany do wpłacenia kaucji w wysokości 20 tysięcy złotych oraz stawianie się na posterunku policji pięć razy w tygodniu. Poza wymienionymi środkami zapobiegawczymi sprawca ma zakaz prowadzenia pojazdów do czasu wydania wyroku i nie może opuszczać kraju ani kontaktować się ze świadkami zdarzenia oraz rodziną poszkodowanej dziewczynki.