33-latek upił do nieprzytomności 9-letnie dziecko. Mężczyzna usłyszał zarzuty, rodzice również odpowiedzą

0
416
malopolska.policja.gov.pl

W środę po południu (02.08.) na parkingu przed galerią handlową przy ulicy Królowej Jadwigi w Oświęcimiu zostało znalezione 9-letnie dziecko w stanie upojenia alkoholowego. Okazało się, że chłopiec pił alkohol razem z 33-letnim mężczyzną. Człowiek ten został zatrzymany przez oświęcimskich policjantów i usłyszał zarzuty.

Leżącego na płycie parkingu, nieprzytomnego małoletniego znaleźli trzej mieszkańcy Oświęcimia, którzy natychmiast powiadomili służby. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu przejęli chłopca od przechodniów i udzielili mu pierwszej pomocy. W wyniku działań policjantów chłopiec odzyskał przytomność a monitorowanie jego stanu przejęła załoga karetki pogotowia, które pojawiło się w międzyczasie. Chłopiec został przewieziony do szpitala pod fachową opiekę lekarzy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty przytomności było spożycie dużej ilości alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia, w którego towarzystwie był widziany chłopiec. Ustalono, że w tym dniu mężczyzna kupił alkohol i wspólnie z dzieckiem spożywali go na pobliskich łąkach. Sprawca usłyszał zarzut rozpijania małoletniego. ( art.208 KK ). Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do dziecka.

Z uwagi na budzące wątpliwości sprawowanie opieki na małoletnim przez rodziców materiały w tej sprawie zostały również przekazane do Sądu ds. Nieletnich.

Podziękowania za prawidłową reakcję i powiadomienie służb należą się trzem mieszkańcom Oświęcimia. Gdyby nie ich zgłoszenie, a następnie błyskawicznie podjęta interwencja przez policjantów, zdarzenie mogłoby się zakończyć tragedią.

źródło; malopolska.policja.gov.pl