8.2 C
Nowy Jork
czwartek, 17 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Były senator PiS zatrzymany. "Przywiązał psa do auta i ruszył"

Były senator PiS zatrzymany. „Przywiązał psa do auta i ruszył”

Policja zatrzymała byłego senatora 61-letniego Waldemara B., którego podejrzewa się o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. „Zahaczyłem go na smyczy o hak, tylko tyle” – tłumaczy B.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że policja zatrzymała Waldemara B. w związku ze sprawą znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem.

„Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, a film trafił na policję” – dodała Wawryniuk.

Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem.

Film został rejestrowany przez kierowcę, który jechał za autem Waldemara B. i przesłany mailem na policję 30 marca br. Funkcjonariusze ustalili, że osobą podejrzewaną o znęcanie się nad zwierzęciem jest 61-letni Waldemar B.

– W czwartek mężczyzna podejrzewany o znęcanie się nad psem został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Obecnie trwają w tej sprawie czynności – powiedziała p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie Dominika Polak. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

– Zahaczyłem go na smyczy o hak, oczywiście. Tylko tyle. (…) Mam zwierzęta od 40 lat, kocham zwierzęta, nawet w adopcje koty wziąłem – powiedział Waldemar B serwisowi Interia. – Pies wydostał się poza ogrodzenie, szukałem go, odnalazłem i po prostu doprowadziłem go na swoją posesję. Pies biegł, krokiem sobie szedł – wyjaśniał.

Waldemar B., to znany na Kaszubach lokalny polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat senatora z ramienia PiS. W lutym 2018 r., po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, został zawieszony przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS i został senatorem niezrzeszonym. W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.

– Na coś takiego nie ma miejsca wśród cywilizowanych ludzi; liczę na profesjonalne działanie prokuratury i sprawiedliwy wyrok – podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, komentując sprawę zatrzymania b. senatora.

Odnosząc się do tych doniesień, napisał też na Twitterze: „Na coś takiego nie ma miejsca wśród cywilizowanych ludzi. Bez znaczenia – senator czy nie, były czy obecny, z PiS, PO czy skądkolwiek. Liczę na profesjonalne działanie prokuratury i sprawiedliwy wyrok”.

Jak podaje portal Kocierski.info, do schroniska fundacji Animalsi w Kościerzynie trafił pies z miejsca, gdzie mieszka zatrzymany. Pracownicy schroniska nie byli w stanie potwierdzić, czy to to samo zwierzę.

Zródło:polsat news

- Advertisment -

Most Popular

Były senator PiS zatrzymany. „Przywiązał psa do auta i ruszył”

Policja zatrzymała byłego senatora 61-letniego Waldemara B., którego podejrzewa się o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. "Zahaczyłem go na smyczy o hak,...

Sąd zdecydował w sprawie kobiety, która zdemolowała stację paliw

Sąd w Kołobrzegu zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące Katarzyny A., która w nocy z soboty na niedzielę zdemolowała stację paliw w Rymaniu. Kobieta...

Kobieta porzuciła dziecko w cetrum Sosnowca. Policja już ustaliła jej tożsamość [AKTUALIZACJA]

  Kobieta porzuciła w poniedziałek dziecko w centrum Sosnowca, na tzw. Patelni. Dzięki zapisowi miejskiego monitoringu policja ustaliła już jej tożsamość. W poniedziałek po godz. 2...

Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Chłopiec i ojciec byli pod wpływem narkotyków

  Rafał B. ojciec 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, który utonął w Kwisie, został oskarżony o narażenie dziecka na utratę życia. Z aktu oskarżenia wynika, że...

Recent Comments