8.2 C
Nowy Jork
wtorek, 27 października, 2020
Strona główna Aktualności Żart z prezydenta. Pałac potwierdza autentyczność rozmowy z Rosjanami i "uruchamia służby"

Żart z prezydenta. Pałac potwierdza autentyczność rozmowy z Rosjanami i „uruchamia służby”

– Nagranie rozmowy rosyjskich komików z prezydentem Andrzejem Dudą jest autentyczne, sprawą zajmują się służby – powiedział w środę dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Zapewnił, że rozmówcy byli weryfikowani przez polską placówkę przy ONZ.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta potwierdził autentyczność nagrania.

– Rozmówcy byli weryfikowani przez Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku, sprawą zajmują się służby – powiedział Kędryna.

Nagranie, na którym słychać jak prezydent Andrzej Duda rozmawia z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem krąży w internecie. O ile głos polskiego prezydenta jest prawdziwy, o tyle pod Guterresa podszywali się znani rosyjscy pranksterzy: Vladymir Kuznetsov i Alexey Stolyarov.

„Nie sądzę, żeby było to coś nadzwyczajnego”

Do sprawy odniosła się również Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podczas środowej konferencji prasowej zwróciła uwagę, że „mieliśmy wielokrotnie na całym świecie, przy okazji różnych ważnych osobistości, tego typu nagrania satyryczne”. – Nie sądzę, żeby to było coś nadzwyczajnego – dodała.

Na uwagę dziennikarki, że podobno polskie służby specjalne są najlepsze za rządów PiS, Witek odparła: „są najlepsze za rządów Prawa i Sprawiedliwości”.

„Być może to Ukraina”

Podczas 11-minutowej rozmowy poruszono m.in. temat zachorowań na Covid-19 w Polsce. Pytany o główne źródło rozprzestrzeniania wirusa, Duda wskazał, że „być może jest to Ukraina, bo w naszym państwie mamy dużo obywateli tego kraju”. Zaznaczył jednak, że „sytuacja jest pod kontrolą”

Pytany o to, czy chce, by część Ukrainy znów należała do Polski, Duda stanowczo zaprzeczył. – Nie ma takiej politycznej dyskusji. Jesteśmy w dobrych stosunkach, wspieramy ich – dodał.

Internetowi twórcy opowiedzieli również o „telefonie od Trzaskowskiego”, który „miał zadzwonić do Guterresa i chcieć, by ten pogratulował mu zwycięstwa”. – To dziwne, niewiarygodne – powiedział rozbawiony Duda.

Źródło: ac/ml/ polsatnews.pl, PAP

- Advertisment -

Most Popular

Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Chłopiec i ojciec byli pod wpływem narkotyków

  Rafał B. ojciec 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, który utonął w Kwisie, został oskarżony o narażenie dziecka na utratę życia. Z aktu oskarżenia wynika, że...

Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wszystko inicjował brat

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie wielokrotnego gwałcenia i molestowania nieletniej przez pięciu mężczyzn. Koszmar miał trwać przez pięć lat, odkąd dziewczynka...

24-latka idzie do więzienia za handel, suszu nie znaleziono. Dowód? ZEZNANIA „kolegi”!

24-letnia Karolina* została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się...

Pięcioletni chłopczyk błąkał się po Wrocławiu. Mieszkał sam kilka dni, bo matka wyszła

Przerażone dziecko chodziło po ulicach Wrocławia. To pięcioletni chłopiec, który policjantom opowiedział, że mieszka sam od kilku dni, bo matka wyszła i nie wróciła....

Recent Comments