8.2 C
Nowy Jork
wtorek, 27 października, 2020
Strona główna Aktualności Po wypadku wyszli z auta o własnych siłach, nagle serce 17-latki przestało...

Po wypadku wyszli z auta o własnych siłach, nagle serce 17-latki przestało bić. Dziewczyna nie żyje

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku samochodowego, w którym zginęła 17-letnia dziewczyna. Auto, którym podróżowała, prowadził 25-letni mężczyzna bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu.

Tuż po północy na drodze wojewódzkiej numer 449 w Ligocie (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Audi, którym podróżowały cztery osoby, wypadło z drogi.

– Przyczyną było niedostosowanie prędkości przez 25-letniego kierowcę, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie auto kilka razy koziołkowało – mówi Martyn Kowalczyk, rzecznik policji w Ostrzeszowie.

Zatrzymało się serce

Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowały się dwie 17-latki oraz 19-letni chłopak. – Wszyscy samodzielnie opuścili pojazd. Niestety, po chwili ratownicy u jednej z osób stwierdzili zatrzymanie akcji serca. Natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego ją kontynuował. Jednak po pewnym czasie lekarz stwierdził zgon 17-latki – poinformował mł. bryg. Tomasz Jabłoński z ostrzeszowskiej straży pożarnej.

Pozostali poszkodowani zostali odwiezieni do pobliskich szpitali. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają ostrzeszowska policja i prokuratura. – Już teraz wiadomo, że 25-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto badanie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu na obserwacji. Nie został jeszcze przesłuchany – tłumaczy Kowalczyk.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do ośmiu lat więzienia. – Ale w tym przypadku kierowcy grozi kara do 12 lat więzienia – dodaje rzecznik ostrzeszowskiej policji. 25-latek był bowiem pod wpływem alkoholu.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

- Advertisment -

Most Popular

Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Chłopiec i ojciec byli pod wpływem narkotyków

  Rafał B. ojciec 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, który utonął w Kwisie, został oskarżony o narażenie dziecka na utratę życia. Z aktu oskarżenia wynika, że...

Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wszystko inicjował brat

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie wielokrotnego gwałcenia i molestowania nieletniej przez pięciu mężczyzn. Koszmar miał trwać przez pięć lat, odkąd dziewczynka...

24-latka idzie do więzienia za handel, suszu nie znaleziono. Dowód? ZEZNANIA „kolegi”!

24-letnia Karolina* została skazana za handel marihuaną. Rzecz w tym, że w mieszkaniu dziewczyny nie znaleziono ani grama suszu, a podstawą wyroku stały się...

Pięcioletni chłopczyk błąkał się po Wrocławiu. Mieszkał sam kilka dni, bo matka wyszła

Przerażone dziecko chodziło po ulicach Wrocławia. To pięcioletni chłopiec, który policjantom opowiedział, że mieszka sam od kilku dni, bo matka wyszła i nie wróciła....

Recent Comments