8.2 C
Nowy Jork
piątek, 16 kwietnia, 2021
Strona główna #PrzeciwBezprawiu "Jestem w szoku. Ile dzieci trzeba zabić, żeby dostać dożywocie?

„Jestem w szoku. Ile dzieci trzeba zabić, żeby dostać dożywocie?

Słowa sędziego oznaczają, że polski wymiar sprawiedliwości bardzo choruje, bo w życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby tak uzasadniać wyrok – mówił w „Polityce na Ostro” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o karze dla kata Nikosia. – To ja się pytam, co trzeba zrobić, żeby osoba mogła dostać dożywotnie pozbawienie wolności? Ile dzieci trzeba zabić? – pytał gość Agnieszki Gozdyry.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził z 25 do 15 lat więzienia wyrok za gwałt i zabójstwo 3-letniego chłopca. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, kara wymierzona wcześniej Kanadyjczykowi, który był sprawcą śmiertelnego pobicia, była zbyt surowa.

Na pewno wiemy, że będzie kasacja

– Bardzo się ciesze, że ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym jest Zbigniew Ziobro i że natychmiast zareagował na to. Wiem, jak ta sprawa się rozwijała, bo rozmawialiśmy wczoraj wieczorem – przyznał Wójcik w Polsat News.

– Te dokumenty są już w Prokuraturze Krajowej, one są od rana analizowane, wiemy na pewno, że będzie kasacja – dodał wiceminister.

– Taki sędzia nie poniesie odpowiedzialności, on jest niezawisły i nie ma takiej możliwości, żeby ten sędzia poniósł odpowiedzialność. I nie ma znaczenia, czy go powołał ten minister, czy inny minister, czy ten, czy inny prezydent nominował. Nie ma znaczenia, czy jest bliższy PiS-owi, czy Platformie Obywatelskiej, to jest ważne, żeby był sędzią – podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości.

– Ma być bezstronny, ma być człowiekiem, ma po prostu sądzić tak, żeby było sprawiedliwie – dodał polityk.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził w środę wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve’a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, skazanego za zabójstwo połączone ze zgwałceniem trzyletniego syna swojej partnerki. Wyrok obejmował także znęcanie się nad chłopcem.

Wyrok jest prawomocny. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i była karą rażąco niewspółmiernie surową.

– To szokujący wyrok. 3-letnie dzieciątko bezbronne, niewinne, brutalnie zgwałcone, okrutnie bite. Czas na to, by podawać nazwiska sędziów. To jest władza, więc niech biorą odpowiedzialność za swoje czyny – powiedział tymczasem w czwartek prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Źródło: Polsat News

- Advertisment -

Most Popular

Były senator PiS zatrzymany. „Przywiązał psa do auta i ruszył”

Policja zatrzymała byłego senatora 61-letniego Waldemara B., którego podejrzewa się o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. "Zahaczyłem go na smyczy o hak,...

Sąd zdecydował w sprawie kobiety, która zdemolowała stację paliw

Sąd w Kołobrzegu zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące Katarzyny A., która w nocy z soboty na niedzielę zdemolowała stację paliw w Rymaniu. Kobieta...

Kobieta porzuciła dziecko w cetrum Sosnowca. Policja już ustaliła jej tożsamość [AKTUALIZACJA]

  Kobieta porzuciła w poniedziałek dziecko w centrum Sosnowca, na tzw. Patelni. Dzięki zapisowi miejskiego monitoringu policja ustaliła już jej tożsamość. W poniedziałek po godz. 2...

Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Chłopiec i ojciec byli pod wpływem narkotyków

  Rafał B. ojciec 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, który utonął w Kwisie, został oskarżony o narażenie dziecka na utratę życia. Z aktu oskarżenia wynika, że...

Recent Comments