-1.2 C
Nowy Jork
piątek, 28 lutego, 2020
Strona główna #PrzeciwBezprawiu "Jestem w szoku. Ile dzieci trzeba zabić, żeby dostać dożywocie?

„Jestem w szoku. Ile dzieci trzeba zabić, żeby dostać dożywocie?

Słowa sędziego oznaczają, że polski wymiar sprawiedliwości bardzo choruje, bo w życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby tak uzasadniać wyrok – mówił w „Polityce na Ostro” wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o karze dla kata Nikosia. – To ja się pytam, co trzeba zrobić, żeby osoba mogła dostać dożywotnie pozbawienie wolności? Ile dzieci trzeba zabić? – pytał gość Agnieszki Gozdyry.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził z 25 do 15 lat więzienia wyrok za gwałt i zabójstwo 3-letniego chłopca. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, kara wymierzona wcześniej Kanadyjczykowi, który był sprawcą śmiertelnego pobicia, była zbyt surowa.

Na pewno wiemy, że będzie kasacja

– Bardzo się ciesze, że ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym jest Zbigniew Ziobro i że natychmiast zareagował na to. Wiem, jak ta sprawa się rozwijała, bo rozmawialiśmy wczoraj wieczorem – przyznał Wójcik w Polsat News.

– Te dokumenty są już w Prokuraturze Krajowej, one są od rana analizowane, wiemy na pewno, że będzie kasacja – dodał wiceminister.

– Taki sędzia nie poniesie odpowiedzialności, on jest niezawisły i nie ma takiej możliwości, żeby ten sędzia poniósł odpowiedzialność. I nie ma znaczenia, czy go powołał ten minister, czy inny minister, czy ten, czy inny prezydent nominował. Nie ma znaczenia, czy jest bliższy PiS-owi, czy Platformie Obywatelskiej, to jest ważne, żeby był sędzią – podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości.

– Ma być bezstronny, ma być człowiekiem, ma po prostu sądzić tak, żeby było sprawiedliwie – dodał polityk.

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził w środę wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve’a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, skazanego za zabójstwo połączone ze zgwałceniem trzyletniego syna swojej partnerki. Wyrok obejmował także znęcanie się nad chłopcem.

Wyrok jest prawomocny. Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i była karą rażąco niewspółmiernie surową.

– To szokujący wyrok. 3-letnie dzieciątko bezbronne, niewinne, brutalnie zgwałcone, okrutnie bite. Czas na to, by podawać nazwiska sędziów. To jest władza, więc niech biorą odpowiedzialność za swoje czyny – powiedział tymczasem w czwartek prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Źródło: Polsat News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Szymonek miał połamane kości nóg, rąk oraz żeber. Rodzice katowali niemowlę

22-latka i 26-latek zostali skazani za niewłaściwą opiekę nad czteromiesięcznym niemowlęciem. Sąd Okręgowy dla Warszawy-Pragi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji - informuje...

Mały świadek koronny zmyśla zeznania. Sąd dostał szokujące nagranie w sprawie handlu narkotykami

Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafiło nagranie, z którego wynika, że mały świadek koronny, który obciążył kilkadziesiąt osób podejrzanych o handel narkotykami, przyznaje się...

Śląskie: Pijana „opiekowała się” 8-miesięczną córką

Jastrzębscy policjanci interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się 8-miesięczną i 11-letnią córką. 31-latka miała w organizmie prawie dwa promile...

Matka utopiła 2-miesięczne bliźnięta? Szokujące doniesienia z Bydgoszczy

W Bydgoszczy znaleziono w poniedziałek ciała dwumiesięcznych bliźniąt. Matka chłopców w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Z nieoficjalnych doniesień „Faktu” wynika, że kobieta mogła...

Recent Comments