17-letnia uczennica pobita przez koleżanki „za twarz”. Wszystkie uczestniczki bójki zostaną ukarane

0
780

W jednej z włodawskich szkół doszło do okrutnego incydentu. Koleżanki 17-letniej Julii pobiły ją „za twarz”. Dyrekcja ukarze wszystkie uczestniczki krwawej bójki.

Na nagraniach ze szkolnego monitoringu dokładnie widać, jak trzy napastniczki podchodzą do bezbronnej Julii. Podczas gdy dwie z napastujących dziewczyn okładają pięściami twarz i ciało ofiary, trzecia patrzy na całe zajście i nieskrępowanie się śmieje. Ofiara próbuje się bronić oraz kopie napastniczki, niestety te nie odpuszczają. Dopiero po dłuższym czasie przyglądająca się wcześniej dziewczyna próbuje odciągnąć główną agresorkę, a następnie interweniują nauczyciele.

Zdaniem matki pobitej dziewczyny pobicie to tylko szczyt góry lodowej. W rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” kobieta opowiada o długotrwałym nękaniu i dręczeniu jej córki przez pseudo koleżanki. Co więcej, Julia otrzymywała także groźby i wulgarne SMS-y. Matka dręczonej 17-latki nie jest zaskoczona reakcją obronną córki – „Oddała kopniaka. Miała stać jak cielę?” – pyta. Kobieta dodaje, że już po zdarzeniu jedna z napastniczek zagroziła Julii ponownym pobiciem.

Po całym zajściu pobita dziewczyna została zabrana na obdukcję, skąd odesłano ją do chirurga, którego interwencja była konieczna. Również policja została poinformowana o całym zdarzeniu – aktualnie trwa śledztwo w tej sprawie.

Dyrekcja i władze ZSZ nr 1 i II LO postanowiły ukarać wszystkie uczestniczki bójki, również samą pobitą. Taka decyzja została podjęta przez radę szkoły po przeprowadzeniu rozmowy z dziewczynami oraz ich opiekunami. Dwie główne agresorki oraz poszkodowana Julia dostały naganę z ostrzeżeniem skreślenia z listy uczniów, natomiast czwarta uczestniczka zdarzenia została upomniana.